בלוג

לימודי תקשורת חזותית

כל מי שאוהב עיצוב יודע, שעבודת עיצוב טובה לא באה לה ככה סתם, צריך להבין תהליכי עיצוב שונים, מושגים בגרפיקה, אמצעים להעברת מסר חזותי, מהו צבע, קו צורה, טקסטים, לעבוד עם תוכנות גרפיות הכי מתקדמות בשוק, ולכן כמו כל מקצוע שרוצים להצליח בו כאן צריך לעבור קורס במסגרת לימודי תקשורת חזותית.

למי מתאימים לימודי תקשורת חזותית

אנשים יצירתיים באופיים שגם היו רוצים להביע את דעתם, לשים חותם שלהם עיצוב שלהם, היו רוצים לנסות להשפיע על דעת הצופים, להשתמש בכישורים שלהם ולפתח אותם תוך כדי עבודה, מתאימים להם לימודי תקשורת חזותית, אבל אותם אנשים יצירתיים הללו, צריכים ללמוד את כל הנושא של תקשורת חזותית באופן מעמיק ומקצועי כדי שיוכלו להעצים את הכישרון שלהם ואופן ההבנה הגרפית שלהם ולא לפגוע בו.

כאשר לומדים תקשורת חזותית, חשוב מאוד להתחיל בבסיס שבבסיס והוא פיתוח החשיבה גרפית, מבלי להבין למה עיצוב כזה ולא אחר או בחירה באלמנטים מסויימים של צבע או קו, אין כל טעם לעיצוב, אם לקוח ישאל אתכם למה עיצבתם בצורה כזו, אתם צריכים לתת הסבר כדי שיהיה מרוצה וכדי שתהיו מסוגלים לתת הסברים לעיצוב, תצטרכו להבין את העקרונות והמושגים מתוך עולם העיצוב, למשל קומפוזיציה, ההבנה לשים אלמנטים במיקומים שונים כדי להביע מסר בצורה טובה יותר.

תחשבו על מודעה של גן חיות שמודיעה על קבלה של זוג פנדה חמוד מהספארי בסין למשל, אז צריך לשאול את בעל גן החיות, מי בעיקר קהל היעד, ילדים מבוגרים וכו', האם הצבעים של הפנדה שהם לרוב שחור ולבן יהיו חלק מהמודעה או שתעדיף צבעוני. את הכותרת כמובן לרוב עושים בגדול, או שיהיה שם השם של גן החיות או הכרזה "הגיעו דובי פנדה חדשים".

חשובה מאוד התקשורת עם בעל הפרויקט, חשוב להבין מה המסר שהוא רוצה להביע ואיך, אתם תלמדו במסגרת לימודי תקשורת חזותית שחשוב גם לעשות 2 3 סקיצות שיצביעו על כיוון העיצוב והאם הלקוח אוהב איזשהו כיוון, הכיוון שנבחר יהיה הבסיס שעליו יושתת העיצוב, שכולל תמונות, צבעים, טקסטים, קווים וכו'. אתם תבחרו אם לעצב בתוכנות גרפיות כמו אילוסטרייטור הווקטורית אבל כיוון שמדובר בתמונות שצריך אולי יהיה לעבד אותן, אז אולי בכלל כדאי לעבוד עם תוכנת הפוטושופ שמעולה עם עיבוד תמונות, תוכלו לעבד ולעצב את התמונות בפוטושופ ואח"כ לייבא אותן ב place לתוכנת האילוסטרייטור, שם כבר תעשו קומפוזיציה מתאימה ותשלבו את התמונות הטקסטים ושאר האלמנטים, בסופו של דבר הכרזה יוצאת לדפוס, אז תדאגו שאתם עובדים עם cmyk ועושים כמובן convert לכל הטקסטים כדי שאם משום מה אין את הפונטים שלכם לבית הדפוס, שהעבודה שלכם לא תשתבש.

דילוג לתוכן