בלוג

מקדם אתרים – מי ומה הוא?

אתר אינטרנט הוא נכס חובה לכל בעל עסק, נותן שירות או מומחה אחר בתחומו. ללא אתר אינטרנט, הלקוחות הפוטנציאליים לא ימצאו אותך ויעדיפו לפנות למתחרים. איך שומרים על אתר אינטרנט קיים ברמה גבוהה ובמקום הראשון בגוגל? בשתי מילים: מקדם אתרים.

תפקידו של מקדם אתרים

אם בעבר הרחוק המשמעות של שיווק הייתה שכירת שירותיו של איש מכירות מקצועי ומנוסה הרי שכיום רוב שירותי השיווק מתבצעים דרך האינטרנט והמדיה המקוונים. נכון, עדיין קיימות פרסומות ברדיו, בטלוויזיה ובערוצי התקשורת הכתובים – אולם הפרסום הישיר ביותר, האפקטיבי ביותר וזה שזוכה לתגובתיות הרבה ביותר –  הוא הפרסום באינטרנט.

בעוד שברשתות החברתיות אפשר לפנות ישירות לגולשים, לקבל ריאקציה וליצור קמפיינים שיווקיים, גוגל הוא המאסטר הגדול של השיווק וככזה, הוא מרכז אליו את כל מי שמחפש שירות מסוים. במקום לפתוח דפי זהב, אדם המחפש שירות או מוצר, יפתח את האינטרנט ויקליד לתוך שורת החיפוש את מה שהוא מחפש. אם תהיה או לא תהיה בין התוצאות הראשונות – זה באחריות המקדם.

שווה לקרוא: ניהול מוניטין לחברות פורקס

מה עושה מקדם אתרים?

מטרתו של מקדם אתרים היא להביא את האתר שלך להיות במקומות הראשונים בתוצאות החיפוש של גוגל. משמעות הדבר היא כי כאשר לקוח פוטנציאלי או גולש מחפשים מוצר או שירות מסוימים, העסק שלך, המוצר שלך והשירותים שאתה מספק – יעלו ראשונים בתוצאות החיפוש.

תפקידו של מקדם אתרים הוא קידום האתר להיות בתוצאות הראשונות, אבל לא רק: עליו לשמור על האתר במקום הראשון בגוגל. וכמו בכל תחום אחר בחיים, זה לא קורה מעצמו. על מנת לשמור על האתר בין האופציות הראשונות בתוצאות החיפוש בגוגל – יש להשקיע.

השקעה זו באה לידי ביטוי בהשתלה של לינקים ברחבי האינטרנט, באתרי אינטרנט נבחרים, בשימוש ברשתות החברתיות לצרכי קידום, בשימוש בתוכן רלוונטי לצרכי קידום האתר ועוד. כל אלו הינם סופר חשובים כדי להבטיח שהמיקום שלכם בתוצאות גוגל יישאר בין הראשונים.

לא קפצת עליה היום, חלפו שעתיים

האינטרנט הוא בין הפלטפורמות היותר דינמיות. כך שלמעשה, בהיעדר עבודה אינטנסיבית על קידום האתר, הוא עלול להתדרדר ולהיות בין הדפים האחרונים של התחום בו אתם מבקשים לקדם את עצמכם.

לפיכך, על מנת לשמור על האתר מקודם ובין התוצאות הראשונות בגוגל, ישנה חשיבות מרבית להפקדת האתר שלכם בידיים של מקדם אתרים מקצועי, מנוסה, המכיר את האלגוריתמים של גוגל ויודע להתנהל כהלכה עם השינויים המתרחשים באינטרנט באופן תדיר. כך תוכלו להבטיח כי האתר שלכם נשאר במקום הראשון.

דילוג לתוכן